{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 12429

یکی از مهمترین چهره‌هایی که نوروز هر سال بود و نبودش در قاب تلویزیون همواره بحث برانگیز بوده ایرج طهماسب و تیم «کلاه قرمزی» است؛ مجموعه‌ای که علی رغم فرم و ساختار عروسکی و شاید کودکانه‌اش طرفداران بسیاری در میان بزرگسالان دارد و غیبتش همواره جنجالی شده است.

به گزارش هنر ام‌روز،  «کلاه قرمزی» در چند سال اخیر در تلویزیون غیبت داشت و این سال‌ها رسانه‌ها تنها به تیتر «امسال هم کلاه قرمزی نداریم» بسنده می‌کردند. سازندگان این مجموعه مثل ایرج طهماسب و تهیه کننده آن هم کمتر اهل مصاحبه اند و توضیحی درباره چرایی نبود آن در تلویزیون نداده‌اند.

با این حال نام طهماسب در این سال‌ها با «کلاه قرمزی» های نوروزی قرین بوده است و حالا در روزهای پایانی سال و در آستانه نوروز ۱۴۰۱ یک بار دیگر تیم او که اکثراً در ساخت «کلاه قرمزی» همکاری داشته‌اند قرار است در کنار هم جمع شوند و برای مخاطب مجموعه‌ای عروسکی بسازند، که این بار نه از تلویزیون پخش می‌شود و نه «کلاه قرمزی» و «پسرخاله» و «جیگر» و.... دارد.

«مهمونی» ایرج طهماسب خارج از تلویزیون/ دلیل ممیزی‌های عجیب چیست؟

مدت زیادی است که شنیده می‌شود ایرج طهماسب در حال ساخت مجموعه‌ای عروسکی برای شبکه نمایش خانگی است این هفته اولین ویدئو از حضور او در پشت صحنه ساخت این مجموعه نیز بیرون آمد و خیلی هم در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شد. ویدئویی که از او درباره ساخت مجموعه‌اش سوال پرسیده می‌شود، کوتاه پاسخ می‌دهد و بعد در جواب اینکه در این مجموعه «عروسک هم دارین؟» چشمانش برق می‌زند، پر از ذوق می‌شود و «بله» می‌گوید.

2801123_162

احتمالاً یک دلیل اصلی برای ساخت مجموعه‌ای با عروسک‌های جدید توسط تیم «کلاه قرمزی» مالکیت معنوی این عروسک است که در اختیار تلویزیون قرار دارد. اما دلیل اینکه چرا این مجموعه تاکنون دیگر به ساخت نرسیده است مشخص نیست اگرچه تلویزیون و این تیم بارها به چالش‌هایی خورده‌اند و حالا در پی این چالش‌ها مخاطب باید یکی دیگر از برنامه سازان محبوبش را در شبکه خانگی و از طریق پلتفرم‌های اینترنتی دنبال کند.

مجموعه جدیدی که «مهمونی» نام دارد و گفته می‌شود جز حمید جبلی صداپیشه کلاه قرمزی و پسرخاله که در همه سال‌های تولید کلاه قرمزی یکی از اصلی ترین همراهان طهماسب بوده است اکثر صداپیشه‌ها و گویندگان تیم تلویزیونی طهماسب هم در آن حضور دارند.

2801122_917

اما علی بحرینی، منتقد سینما ادعایی را مطرح کرده که قابل تامل است. وی در این ارتباط نوشت: ایرج طهماسب که این روزها مشغول تولید یبرنامه‌ای جدید با نام «مهمونی» است، با سنگ‌اندازی‌ها . مشکل‌تراشی‌های عجیب و غریبی از سوی برخی مدیران میانی سازمان صداوسیما روبرو شده است.  گویا صداوسیمایی‌ها تمام نفوذ و اعتبار خود را به کار بسته‌اند تنا طهماسب قید همکاری با پلتفرم‌های اینترنتی را بزند و به سیما برگردد. خبردار شدم تعمل بین صداوسیما و ساترا باعث شده «مهمونی» تا 20 اسفند مجوز پخش از پلتفرم اینترنتی مورد نظر را نگرفته باشد.

کاربران نیز پس از شنیدن خبر بازگشت طهماسب به برنامه‌های نوروزی، واکنش‌های خود را ابراز کردند:

2801124_673

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها