{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 12895

علی صبوری در نشست خبری شریال نوروزی «خداداد» از دلایلی که خداحافظی برخی از بازیگران از تلویزیون را رقم می زند، انتقاد کرد و این خداحافظی را فقط به به انگیزه کسب دستمزد بیشتر در شبکه نمایش خانگی دانست.

به گزارش هنر ام‌روز، همچنین در بخشی از این نشست احتمال ساخت فصل دوم سریال «خداداد» از سوی سازندگان مطرح شد.

به گزارش ایسنا، نشست خبری سریال نوروزی «خداداد» ظهر سه شنبه ـ ۱۶ فروردین ماه ـ در ساختمان اداره کل روابط عمومی صدا و سیما برگزار شد.

در این نشست بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو، علی غفاری کارگردان، میلاد کزازی نویسنده، زهره حمیدی، آرش نوذری، سوسن پرور و علی صبوری، بازیگران این سریال، حضور داشتند.

سریال کمدی «خداداد» به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید سعدی در ایام نوروز ۱۴۰۱ از شبکه دو سیما پخش شد.

در این مجموعه رضا ناجی، پیام دهکردی، علی صبوری، سوسن پرور، مهرناز بیات، آرش تاج، آرش نوذری، افشین نخعی، زهره حمیدی، شیرین بینا، سارا باقری، مهرزاد جعفری، جواد زیتونی، فریبا سادات مرتضوی، سیامک اشعریون، سیاوش طهمورث، بازیگران کودک: امیرحسین غفاری و کوثر حیدری به ایفای نقش پرداختند.

استندآپ کمدی با بازیگری خیلی فرق دارد

علی صبوری در بخشی از این نشست گفت: خداداد سومین سریال تلویزیونی من بود. تجربه فوق العاده ای بود. با گذشت زمان سعی می‌کنم تجریه کسب کنم و به پختگی برسم هنوز اول راه هستم لطف خدا شامل حالم شده که می‌توانم به عنوان بازیگر در کنار دوستان باشم و یاد بگیرم. 

او درباره ویژگی ژانر کمدی گفت: رسالت ما خنداندن مردم است. خودم عاشق ژانر کمدی هستم. امیدوارم حسی که می‌خواستیم به مردم منتقل شود، منتقل شده باشد.

صبوری افزود: استندآپ کمدی با بازیگری خیلی فرق دارد. ممکن است کسی استندآپ کمدین موفقی باشد اما بازیگر خوبی نباشد. 

او درباره بازخوردهایی که از سریال خداداد گرفته است، گفت: نظر مردم مهم است. در صفحه خودم که مخاطبان زیادی دارد و استوری های من را یک میلیون نفر می‌بینند، نطرسنجی گرفتم و ۹۵ درصد، کار را دوست داشتند؛ البته صفحه من هم ممکن است ملاک درستی نباشد و مخالفان من در این صفحه نباشند.

صبوری با انتقاد از برخی از آمارهای تعداد بیننده‌های سریال های تلویزیون، عنوان کرد: تلویبیون آمار بیننده را اعلام کرد. «زیرخاکی» اگر بیش از سه میلیون بیننده دارد، باید تقسیم بر تعداد قسمت‌ها شود. چطور می‌شود یک سریال هشتاد و خورده‌ای درصد بیننده داشته باشد و یک سریال ۴ درصد؟! قبل از این سریال، با «پلاک ۱۳» قرارداد بستم و هنوز سریال را در حین پخش ندیده بودم. همان روز خبری دیدم که نوشته بود فاجعه‌ای به اسم پلاک ۱۳ در تلویزیون. بعد در آمار دیدم، پلاک ۱۳ سوم شده است! چه اتفاقی دارد می‌افتد؟

او افزود: پلتفرم‌ها آمار بازدید یک میلیون دقیقه می‌دهند که اگر در تعداد قسمت‌های سریال تقسیم شود، زیاد هم نیست. تلویزیون مخاطبانش بیشتر است. 

صبوری ادامه داد: من برای پول وارد این عرصه نشدم اگر می خواستم فصای مجازی ام را نگاه می داشتم که درآمد یک سالش به اندازه صد سال کار در صدا و سیما است. اما من صدا و سیما را انتخاب کردم و پای آن ایستادم.

صبوری با انتقاد از دلایل خداحافظی برخی از هنرمندان با تلویزیون گفت: به خاطر پول و دستمزد با تلویزیون خداحافظی می کنند بعد در خبر می‌گویند چون مردم تلویزیون نگاه نمی‌کنند، همه خداحافظی کرده اند. اینطور نیست؛ مردم در شهرستان و مناطق محروم تلویزیون را می‌بینند. دستمزد شبکه خانگی چند برابر است و برای دستمزد می‌روند.

 

سعی کردیم حرف مردم را بزنیم

میلاد کزازی ـ نویسنده سریال «خداداد» ـ گفت: خط اصلی داستان را سال ۹۲ نوشته بودم و سال‌ها طول کشید که به خداداد فعلی تبدیل شود. خوشحالم که آقای غفاری کارگردانی سریال را بر عهده گرفتند و به خوبی از پسش برآمدند. در این سال‌ها فکر می‌کردم نقدهایی که در سال ۹۲ نوشتم نیاز به بازبینی و کمرنگ شدن داشته باشد اما متاسفانه اینطور نبود. سعی کردیم حرف مردم را بزنیم.

این نویسنده درباره بازخورد سریال گفت: از طرف مردم جز محبت چیزی ندیدم. کسانی که سریال را دیدند، حتی دو قسمت از آن را، راضی بودند و فکر می‌کنم در دل مردم جا باز کرده و برخی خواستار ساخت فصل دوم بودند. اگر حمایتش باشد در خدمتشان هستیم.

از دورترین مناطق به من زنگ می‌زدند

زهره حمیدی که در این سریال نقش همسر خداداد با بازی رضا ناجی را ایفا کرده است، گفت: مردم کار را دوست داشتند. درباره داستان و نقش من گفتند شما با وجود اینکه خودت محتاج بودی پول قرعه‌کشی را به خواهرت دادی کاش همه اینطور بودند که بتوانند با وجود کمبودها گذشت کنند. یک فیلم می تواند تاثیر زیادی روی فرهنگ و اخلاق بگذارد. نقش زن مهربانی را داشتم که با خانواده اش همراه بود. خانواده ای که با وجود نداری با هم شاد و دلسوز هم بودند.

حمیدی افزود: وقتی پیشنهاد این کار به من شد آقای غفاری فرمودند اگر بتوانیم پشت صحنه خوبی داشته باشم و همدلی داشته باشیم می توانیم سریال خوبی هم داشته باشیم. این مهربانی و کمک به یکدیگر می تواند تاثیر مثبتی روی کار داشته باشد. سعی کردیم با همدلی و کمک به یکدیگر سریال خوبی ارائه دهیم. آقای غفاری گفتند دلم می خواهد امسال دل مردم را شاد کنم و فکر می‌کنم موفق شدیم این کار را انجام دهیم.

این بازیگر ادامه داد: از دورترین مناطق به من زنگ می‌زدند و از دیدن سریال خوشحال بودند. این خیلی جذاب است که می‌بینیم اقشار متوسط مردم در دورترین مناطق کشور سریالمان را می‌بینند و خوشحال می شوند.

اگر لولایی جای ناجی بازی می‌کرد

آرش نوذری، دیگر بازیگر سریال «خداداد» در نشست خبری این سریال گفت: در سریال «بچه مهندس» هم با آقای غفاری و سعدی همکاری داشتم. سریال عید را هر بازیگری دوست دارد بازی کند و چه جایی بهتر از آنتن عید. امیدوارم که مفید بوده باشم.

نوذری درباره تماس مستقیم با مردم در روابط عمومی صداوسیما و بازخورد سریال گفت: در تماس‌هایی که امروز داشتیم همه تعریف کردند و کار را دوست داشتند و حتی منتظر پخش تکرار سریال بودند. برخی هم گفتند اگر آقای لولایی جای آقای ناجی بازی می‌کرد بهتر بود.

او درباره سریال خداداد افزود: چخوف می گوید وقتی تراژدی به اوج می رسد و پایان نمی‌پذیرد ما از ترازدی عبور کردیم و به کمدی رسیدیم. زندگی خداداد هم همینطور بود. اوج بدبختی که تمام نمی شود و هی اتفاقات بد می افتد و همین باعث خنده می شود.

خدا خواست در خداداد باشم

سوسن پرور ـ بازیگر ـ هم گفت: روزی که برای سریال «خداداد» دعوت به همکاری شدم، به دفتر رفتم و با آقای غفاری صحبت کردیم. ایشان داشتند درباره تاریخ سینما صحبت می کردند. صحبت بسیار جذابی بود. ایشان به خاطر تجربه بیشترشان در سینما مسلط‌تر از من بودند. از این مکالمه آنقدر به شعف آمدم که تصمیم گرفتم در سریال خداداد باشم و خدا هم خواست که در این کار باشم.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها