{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 13930

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی رویداد ملی فهما گفت: به رئیس سازمان سینمایی گفتم که پروژه اصلی ما این باشد که سینمای سیار تهیه کنیم و فیلم‌های فاخر را در مناطق محروم به نمایش در بیاوریم.

به گزارش هنر ام‌روز،  آیین پایانی رویداد ملی فهما صبح جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در محل مجتمع فرهنگی «آفتاب ولایت» مشهد مقدس برگزار شد.

 

 محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: خدا را شاکرم که امروز توفیق عنایت کرد تا در کنار مضجع نورانی امام رضا (ع) باشم، اصرار داشتم تا توفیق بیشتری در فرآیند این کار داشته باشم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: یکی از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای مردمی کردن فرهنگ و هنر؛ مسجدپایه کردن فعالیت‌های فرهنگی هنری است.

 وی ادامه داد: اساساً تکنولوژی‌های مدرن دارای یک فلسفه و روح هستند و حتماً یک سیر تاریخی روشن دارد، وقتی بخواهی در چنین قالب‌هایی حرف خودت را بزنی برخی می‌گویند شدنی نیست ولی ما می‌توانیم از تکنولوژی برای رسیدن به اهداف متعالی انقلاب استفاده کنیم.

اسماعیلی گفت: شبکه گسترده مساجد، شبکه اصیل فرهنگی در سازماندهی همه حرکت‌های بزرگ تاریخ معاصر ما بوده است و امام(ره) از چنین سازمانی برخوردار بود؛ به محض اینکه امام خمینی (ره) نکته یا بیانیه‌ای صادر می‌کردند در این شبکه گسترده توزیع می‌شد، پس باید از این شبکه فوق‌العاده‌ای که در اختیار داریم‌، استفاده کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: متاسفانه بعد از انقلاب از این شبکه غفلت شد و تمرکز فعالیت‌های فرهنگی هنری از مسجد به سایر بخش‌ها منتقل شد. به رئیس سازمان سینمایی گفتم که پروژه اصلی ما این باشد که سینمای سیار تهیه کنیم و فیلم‌های فاخر را در مناطق محروم به نمایش در بیاوریم.

وی در بخش دیگری از مباحث خود با بیان اینکه مساجد مهمترین پایگاه شکل‌گیری انقلاب اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی و جامعه مهدوی هستند، افزود: امام خمینی (ره) مسجد سنگر است و در دولت مردمی دستور امام (ره) را در پیشانی فعالیت‌های فرهنگی هنری قرار می‌دهیم و با استفاده از این ظرفیت بزرگ همه مطالبات انقلاب را اجرایی خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: جهاد تبیین یک فریضه است و ما با جبهه استکبار مواجهیم که در حال انتقال این هستند که دولت دینی توان مدیریت جامعه را ندارد و برهمین اساس در حال بر هم زدن آرامش کشور هستند؛ اما اعتماد مردم به دولت و پشتیبانی رهبر انقلاب اسلامی، دست به دست هم داده است و پروژه‌های دشمن را شکست داده‌ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در ادامه در خصوص ارز ۴۲۰۰ گفت: مهمترین پرونده‌های قضایی در مورد فساد ارز ۴۲۰۰ تومانی بود و امروز به جای اینکه یارانه را به دلال بدهیم به صورت مستقیم به مردم می‌دهیم.

وی در بخش دیگری از مباحث خود افزود: کانون‌های مساجد در ۲۶ هزار مسجد فعال هستند و ۲۰ هزار کانون در این دوره فهما مشارکت داشتند لذا این شبکه گسترده باید در خدمت جهاد تبیین باشد.

اسماعیلی تاکید کرد: منتخبین کانون‌های مساجد باید در حوزه جهاد تبیین وارد شوند، امروز وقتی یک دولت مردمی می‌خواهد یارانه‌ها را به دست مردم برساند، حتماً شبکه‌های مردمی باید کمک کنند و این کار شجاعانه را دولت انجام داد و این مسیر را تا تحقق کامل این برنامه ادامه خواهیم داد.

وی با بیان‌ اینکه پرچم جهاد تبیین را باید کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دست بگیرند، گفت: در کانون‌های مساجد در کنار گسترش آموزش‌ها به تکالیف بزرگ نیز می‌اندیشیم.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها