{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 14124

طبیعی‌ترین اتفاق ممکن در دنیای عجیب‌وغریب این روزهایمان دلسرد شدن و دست برداشتن از تلاش برای ساختن زندگی بهتر است.

هنرام‌روز: همه ما لحظاتی را تجربه کرده‌ایم که درست در میانه میدان نبرد شمشیر و سپر مان را زمین گذاشتیم و جمله معروف «دیگه نمی تونم ادامه بدم» را به زبان آورده‌ایم. گاهی تماشای یک فیلم الهام‌بخش که شخصیت سخت‌جان آن از دلِ مصیبت‌ها زنده و قوی بیرون می‌آید، می‌تواند سربازِ خسته نبرد زندگی را دوباره سراپا کند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید با معرفی پنج فیلم تاثیرگذار سینمای جهان. 

-هوانورد (The Aviator 2004)

این فیلم بر اساس زندگی واقعی «هوارد هیوز» هوانورد و کارگردان مشهور هالیوود ساخته‌شده و داستان الهام‌بخشی از زندگی یک جوان موفق است. «هیوز» سازنده فیلم‌های بزرگ و مورد علاقه بسیاری از بازیگران مشهور هالیوود بود اما با مشکلات شخصیتی مثل افسردگی و اختلال وسواس جبری دست‌وپنجه نرم می‌کرد. این فیلم به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» واقعیت دشوار و شرایط پیچیده انسانی را به‌خوبی به تصویر می‌کشد.

هوانورد

-بهترین بازی دنیا (The Greatest Game Ever Played 2005)

ماجرای این فیلم درباره پسری به نام «فرانسیس» است که علیرغم مخالفت پدر و جایگاه پایین اجتماعی به دنبال علاقه‌اش یعنی گلف می‌رود. فرانسیس سرانجام به مسابقات rich man’s game راه می‌یابد جایی که در تقابل با الگوی کودکی‌اش قرار می‌گیرد. بهترین بازی دنیا داستان الهام‌بخشی از رویا، مبارزه و موفقیت است.

فیلم خارجی

- ذهن زیبا (A Beautiful Mind 2001)

ذهن زیبا داستان یک نابغه ریاضی در کشف ابعاد هولناکی از شخصیتش است آن‌هم درست در زمانی که در آستانه تحسین‌های بین‌المللی قرار دارد.

ذهن زیبا بر اساس کتابی از «سیلویا ناسار» درباره زندگی ریاضی‌دان برجسته «جان نش» ساخته‌شده است و مفاهیم مثل تعهد، موفقیت و دیوانگی‌های ذهن سرکش انسان را به‌خوبی به تصویر می‌کشد.

فیلم خارجی

- نویسندگان آزادی (Freedom Writers 2007)

تماشای این فیلم الهام‌بخش به همه معلمان و دانش آموزان توصیه می‌شود. ماجرا درباره «ارین گرول» معلم جوانی است که باید با گروهی از دانش آموزان پر شروشور سروکله بزند و تلاش کند با کارهایی مثل ترغیب دانش آموزان به انتخاب شغل خاص و مناسب در آینده، عادت جمع‌آوری مجلات و… بر زندگی آن‌ها تاثیر شگفت‌انگیزی بگذارد.

فیلم خارجی

- سریع‌ترین سرخپوست جهان (The World’s Fastest Indian 2005)

این فیلم الهام‌بخش داستان واقعی مردی است که از هدفش دست برنداشت و با تلاش فراوان بالاخره به آن رسید. «بارت مونرو» از رویای خود یعنی ساخت موتور پرسرعت برای شرکت نیوزلندی ایندین دست نکشید و نهایتاً توانست در سال 1967 رکورد سرعت در دشت نمک یوتا را به نام خود ثبت کند.

فیلم خارجی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها