{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اصغر سمسارزاده: مهدی صباغی یک جنتلمن شریف بود

اصغر سمسارزاده: مهدی صباغی یک جنتلمن شریف بود
کدخبر : 14497

اصغر سمسارزاده: "مهدی عزیز یک جتنلمن شریف، باوقار و مودب بود، باعث تاسف است کا او را از دست دادیم، 40 سال تمام در رادیو باهم کار کردیم، شوخی کردیم، خیلی او را اذیت کردم امیدوارم مرا ببخشد" این جملات بخشی از صحبت های اصغر سمسارزاده، هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلوزیون و رادیوی کشورمان و از دوستان مرحوم مهدی صباغی است که در گفت و گویی خاطراتی از آن مرحوم را تعریف کرد.

به گزارش هنر ام‌روز، اصغر سمسارزاده در گفت و گویی با ایسنا درباره خاطراتی از زنده یاد مهدی صباغی این هنرمند فقید را به یک جنتلمن شریف و سرسنگین تعبیر می کند و می گوید: حیف شد، باعث تأسف بود درگذشت مهدی صباغی عزیز، روحش شاد باشد. به جامعه هنری و برنامه "صبح جمعه با شما" تسلیت می گویم. طی این سالهایی که با ایشان کار کردم خیلی شوخی کردم خیلی اذیتش کردم امیدوارم مرا ببخشد.

وی درباره انتشار فیلمی در فضای مجازی که مربوط به برنامه "صبح جمعه با شما" بود و مرحوم صباغی در اوج بیماری اش برای ضبط برنامه حاضر شده بوددر توضیحاتی به جزییات این فیلم اشاره می کند و می گوید: متاسفانه ایشان به دلیل قند بالا و بیماری های دیگر واقعاً مدت زیادی اذیت شدند و شرایط سختی داشتند. روحش شاد باشد. فیلمی که از ما منتشر شد در اوج کرونا و اواخر سال ۹۹ بود. به یاد دارم ایشان را برای برنامه "صبح جمعه با شما"  به رادیو آوردیم. من از ایشان خاطره های بسیاری دارم. تنها کسی که خیلی با آن مرحوم شوخی می کرد خود من بود، اصلاً در فیلمی هم که منتشر شده شوخی ها کاملاً محسوس و مشخص است. جملاتی هم که به کار بردم صرفاً برای شوخی و خنده بود تا روحیه ایشان حفظ شود.

سمسارزاده ادامه می دهد: حمید الله یاری دوست عزیزمان که ویلچر ایشان را در فیلم هدایت می کرد، مهدی را از کرج به رادیو آورده بود، ما همان روز برای "صبح جمعه با شما" ضبط داشتیم و گروه کاملاً شاد بودند اما الان با درگذشتش شادی را با خودش برد. من در آن فیلم شوخی کردم و گفتم ایشالا با کرونا همه ما نابود می شویم، یادش بخیر.

این هنرمند سپس درباره بهترین خاطره اش از مرحوم مهدی صباغی خاطرنشان می کند: سریال "محکومین" تنها کار تصویری مشترک من و حمید بود که برای شبکه یک سیما به کارگردانی آقای سیدحاتمی و تهیه کنندگی بهروز مفید ساخته شد، یادش بخیر. من و آقای صباغی در یک قسمت از این سریال نقش دو رفیق را باهم بازی می کردیم که نقش دو پیرمردی را داشتیم که در خانه سالمندان کار می کردیم. ما خاطرات بسیار خوبی باهم داریم. به نظرم یکی از کارهای ماندگار آقای صباغی همین سریال محکومین بود.

سمسارزاده همچنین اظهار می‌کند: ۴۰ سال در رادیو با ایشان کار کردم. ابتدا در کار آقای حمید منوچهری با حمید صباغی آشنا شدم و از آن پس از سالیان سال باهم کار کردیم و دوست شدیم. او انسان بسیار شریف، مودب با لهجه مشهدی خاصی بود و همیشه سعی می کرد لهجه اش را در کارش پنهان کند اما همیشه یک جا بیرون می زد(با خنده) به همین دلیل من هم خیلی اذیتش می کردم فقط امیدوارم مرا ببخشد چون تمام شوخی هایم از روی دوست داشتن و عشق بود. ما باهم در رادیو فراوان همکاری داشتیم بنابراین تمام خاطرات من با ایشان فقط در رادیو رقم خورد. مرحوم صباغی انسان شریف، با وقار، سنگین و بسیار آدم خوبی بود، خدا رحمتش کند. از صبح که خبر درگذشتش را شنیدم اعصاب و روانم خراب است اما چه کنیم که با خواست خداوند نمی شود کاری کرد.

این هنرمند پیشکسوت در پایان ضمن تشکر از خبرگزاری ایسنا خاطرنشان می کند: از خبرگزاری ایسنا سپاسگزارم که یاد ایشان بود و برایتان ارزشمند بود. این برایم خیلی مهم است که خبرگزاری مثل ایسنا به فکر این مسئله افتاد. روحش در آرامش مهدی عزیز.

62282308

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها