{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

سکانس جنجالی جوکر حذف شد / واکنش جوکر به انتقادات ؛ قسمت فینال اصلاح شد

سکانس جنجالی جوکر حذف شد / واکنش جوکر به انتقادات ؛ قسمت فینال اصلاح شد
کدخبر : 15140

پس از انتقادات زیادی که به یکی از قسمت‌های جوکر و اجرای بازیگران آن شده بود، تیم جوکر واکنش نشان داد و با ارائه توضیحاتی از مخاطبان خود عذرخواهی کرد.

به گزارش هنر ام‌روز، دو نفر از شرکت‌کنندگان در جدیدترین قسمت برنامه «جوکر» برای خنداندن رقبا، حالت معلولیت به خود می‌گیرند که این اقدام باعث شد، کمپینِ معلولان در توئیتر و سایر مخاطبان این برنامه به آن واکنش نشان دهند. پس از موج این انتقادات عوامل برنامه جوکر واکنش نشان دادند و در صفحه رسمی اینستاگرام این برنامه ضمن ارائه توضیحات، از همه کسانی که خاطرشان مکدر شده بود، عذرخواهی کردند.

در ادامه متنی را که عوامل برنامه منتشر کردند می‌خوانید: «مخاطبین عزیز و گرامی جوکر!

 

‌‎در یکی از موقعیت‌های قسمت چهارمِ فینال، ۲ نفر از بازیگران جوکر به صورت بداهه و در لحظه، تصمیم گرفتند تیپی متضاد با عنوان و نقشی که به آنها محول شده بود اجرا کنند تا از این تضاد و تناقض، موقعیتی برای خنداندن شرکت‌کننده‌ها و مخاطب ایجاد شود که همگی می‌دانیم تناقض، تضاد و اغراق از ابزار کمدی است.

واضح است که در آن موقعیت، حضار و انبوهی از مخاطبان به تضاد خلق‌شده خندیدند؛ نوازنده پیانویی به نام بتهوون که از قضا ابزار(دست) برای نواختن پیانو ندارد.

4694877

نه ایشان و نه هیچ‌کدام از همراهان و سازندگان با تصور توهین به معلولان عزیز با این شکل از دست، فکر هم نکردند، همان‌طور که تعداد انبوهی از مخاطبین هم این تصور را نداشتند، اما به احترام تذکر و توصیه تعدادی از کارشناسان حوزه معلولین، بلافاصله نسخه خروجی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت.

تعدادی از کارشناسان حوزه معلولین با توهین‌آمیز بودن این موقعیت کمدی نسبت به معلولین، قاطعانه مخالف بودند اما تعدادی دیگر از کارشناسان این حوزه، معتقد بودند این صحنه کمدی، می‌تواند تاثیر روانی منفی روی معلولین با این شرایط فیزیکی داشته باشد.

4694876

در این ۶ماه که با جوکر همراه شما هستیم، افتخار می‌کنیم که معلولین عزیز هم مخاطب جوکر بوده‌اند و در این مدت به جوکر، محبت و لطف داشته‌اند و خوشحالیم که توانسته‌ایم لبخند روی لب‌هایشان بیاوریم. به قدری این افتخار و خوشحالی برای ما ارزشمند است که اگر این لحظه و موقعیت کمدی و طنز بخواهد سهوا باعث رنجیدن یک معلول هم بشود، برای ما مطلوب نیست.

به این دلایل، ضمن عذرخواهی از هر عزیزی که با دیدن آن صحنه احیانا مکدر شده است، به استحضار می‌رسانیم نسخه نهایی اصلاح و با حذف آن نما، مجددا در فیلیمو بارگذاری شده است.»

4694875

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها