{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

پنج دیالوگی که نشان می‌دهد حق با «تانوس» بود!

پنج دیالوگی که نشان می‌دهد حق با «تانوس» بود!
کدخبر : 16148

تانوس ادعا می‌کند که با از بین‌ بردن نیمی از جمعیت، به بقیه آنها فرصتی برای شکوفایی و زندگی بهتر داده می‌شود. برخی این منطق را یک منطق سادیستی می‌نامند، اما برخی دیگر تا حدی به او حق می‌دهند.

مطمئنا یکی از تکان‌دهنده‌ترین لحظات دنیای سینمایی مارول، شکست انتقام‌جویان از تانوس در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» بود. این تایتان دیوانه با تکان‌دادن انگشتانش نیمی از جهان را از بین برد و توانست عنوان بزرگ‌ترین شخصیت شرور دنیای سینمایی مارول را آن خود کند. اما شاید تانوس دلیل خوبی برای انجام چنین کاری داشته است.چندین نقل‌ قول در دنیای سینمایی مارول وجود دارد که ثابت می‌کند تانوس درست می‌گفت.

 سقوط تایتان

تانوس: «آنها مرا مردی دیوانه خواندند، ولی آنچه که پیش‌بینی کرده بودم محقق شد.»

در حالی که یک شخصیت شرور با داستان زندگی غم‌انگیز چیز جدیدی نیست، به نظر می‌رسد که تانوس از شکست‌های گذشته خود به عنوان فرصتی برای یادگیری و تکرار نکردن اشتباهات قبلی‌اش استفاده می‌کند. هنگامی که او با دکتر استرنج در دنیای خود، یعنی دنیای تایتان‌ها ملاقات می‌کند، توضیح می‌دهد که این اولین بار نیست که پیشنهاد انجام این اقدامات خشن و شرورانه را می‌دهد. او می‌گوید که تایتان زمانی سیاره‌‌ی خوبی بود اما منابع محدود و جمعیت زیادی داشت. او نظریه‌اش در مورد نسل‌کشی تصادفی را مطرح کرد که به سرعت رد شد. اما این واقعیت که این سیاره بعدها به زمینی بایر تبدیل شد نشان می‌دهد که ایده او می‌توانست جان افراد زیادی را نجات دهد.

تانوس

یک موفقیت اثبات‌شده

تانوس: «آیا می‌دانی از آن زمان به بعد چه اتفاقی افتاده است؟ کودکان متولد شده از چیزی جز شکم‌های سیر و آسمان صاف برخوردار نشدند.»

نادیده گرفتن ظلم تانوس، به خصوص در صحنه‌ای که ملاقات او با گامورا را نشان می‌دهد سخت است. او نیمی از جمعیت سیاره گامورا را برای آزمایش اولیه فرضیه‌اش می‌کشد. حتی با وجود بی‌رحمانه بودن این نظریه، به نظر می‌رسد تانوس توانسته مفید بودن آن را ثابت کند. او برای گامورا توضیح می‌دهد که از آن زمان وضعیت وخیم مردم سیاره مادری او از بین رفته و آنها اکنون پیشرفت می‌کنند. او این وضعیت را با عنوان بهشت توصیف کرد و دنبال تغییر کل جهان به روشی مشابه بود.

Thanos-takes-young-Gamora

معادله ویژن

ویژن: «و در طول همان دوره، تعداد رویدادهایی که پتانسیل پایان‌دادن به جهان را داشتند، با نرخی قابل توجه افزایش یافته است.»

در حالی که تانوس به عنوان بزرگ‌ترین شخصیت شروری که انتقام‌جویان تا کنون با آن مواجه شده‌اند شناخته می‌شود، ممکن است او نیز به آنها با دید مشابهی نگاه کند. در حالی که او قصد نابود کردن نیمی از جمعیت برای ایجاد کردن جهانی ایمن‌تر را دارد، ممکن است شکست انتقام‌جویان را نیز راهی برای دستیابی به این هدف بیابد.

در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» ویژن معادله‌ای را پیشنهاد می‌کند که توضیح می‌دهد از زمان شکل‌گیری گروه انتقام‌جویان تعداد تهدیدات بالقوه‌ای که باعث نابود شدن جهان می‌شوند به طرز چشمگیری افزایش یافته است. ممکن است که تانوس انتقام‌جویان را به عنوان عامل اصلی بی ثباتی جهان در نظر گرفته و در پی حل این مشکل باشد.

Banner-6

تغییری برای بهتر شدن اوضاع

استیو: «من دسته‌ای از نهنگ‌ها را دیدم که در حال عبور از زیر پل بودند.»

در مورد علم پشت نظریه تانوس چیزهای زیادی گفته شده است. واضح است که حتی اگر نیمی از جهان از بین می‌رفت، بسیاری از مشکلاتی که تانوس سعی در حل آنها داشت حل نمی‌شدند. اما جدا از علم، به نظر می‌رسد که این نظریه در دنیای سینمای مارول موثر است. در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی»، استیو راجرز اظهار می‌کند نهنگ‌هایی را در حال شنا در بندر دیده است. این نشان می‌دهد که دنیا به مکان سالم‌تری برای زندگی حیوانات تبدیل شده است.

2746916

زندگی بی‌نقص تونی

تونی: «شانس دوم من همین‌جا است کاپیتان.»

تونی استارک از زمانی که لوکی ارتش چیتاری را در فیلم «انتقام‌جویان» به زمین آورد، درگیر حفاظت از زمین در برابر مشکلات قریب الوقوع بوده است. وقتی که تانوس ظاهر می‌شود، تونی تصور می‌کند او همان مشکل و تهدیدی است که انتظارش را می‌کشید. اما در واقعیت، به نظر می‌رسد تانوس بیشتر از هر چیز دیگری به تونی آرامش داده است. پس از بشکن تانوس، تونی وارد یک زندگی خانوادگی جدید می‌شود که در آن دیگری نیازی به حفاظت از زمین ندارد. بدترین اتفاق رخ داد اما با این وجود، او توانست یک زندگی عالی بسازد.

tony-stark-morgan-stark

منبع: دیجی کالا مگ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها