{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

پنج اشتباه «انتفام جویان» در مبارزه با تانوس!

پنج اشتباه «انتفام جویان» در مبارزه با تانوس!
کدخبر : 16159

اگر شما هم مجموعه فیلم‌های «انتقام جویان» را تماشا کرده باشید، حتما به احتمال‌هایی که از آن طریق ابرقهرمانان می‌توانستند بر تانوس پیروز شوند، فکر کرده‌اید!

تماشاگران در بهار ۲۰۱۸ و پس از انتشار فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» و زمانی که تانوس شرور، بشکن معروفش را زد و با استفاده از دستکش بی‌نهایت نیمی از زندگی جهان، از جمله چندین انتقام‌جوی محبوب طرفداران را از بین برد، شوکه شدند، چرا که برای اولین بار بود که انتقام‌جویان قدرتمند متحمل شکستی حقیرانه می‌شدند.

بسیاری از طرفداران علی‌رغم تغییر نهایی نتیجه نبرد در فیلم «انتقام‌جویان: بازی پایانی» در چند سال گذشته به این موضوع فکر می‌کردند که انتقام‌جویان چگونه می‌توانستند در نبرد اصلی با تایتان دیوانه برنده شوند. در واقع قدرتمندترین قهرمانان زمین در چندین مرحله تصمیمات ضعیفی گرفتند و اگر یکی از این تصمیمات و انتخاب‌ها متفاوت بود شاید سرنوشت جهان تغییر می‌کرد.

 حفظ سنگ زمان

در آغاز جنگ ابدیت، تونی استارک، دکتر استرنج، بروس بنر و ونگ در سکنتوم سنکتروم گرد هم می‌آیند تا برای دفاع در برابر حمله تانوس برنامه‌ریزی کنند. استرنج‌ و ونگ با وجود پیشنهاد تونی، از تخریب سنگ زمان خودداری کرده و منتظر تانوس می‌مانند. این سماجت فقط منجر به از دست دادن سنگ زمان شد که یکی از بدترین اتفاقات زندگی دکتر استرنج بود.

سنگ زمان یکی از مهم‌ترین سنگ‌های بی‌نهایت است. این سنگ نه تنها برای تکمیل دستکش ضروری بود، بلکه آن‌قدر قدرتمند بود که می‌توانست سنگ ذهنی را که واندا ماکسیموف تخریب کرده بود بازسازی کند. اگر سنگ زمان زودتر نابود شده بود، غیرممکن به نظر می‌رسید که تانوس سنگ‌های دستکش را کامل کند.

 

مارول

 نادیده گرفتن پتانسیل واندا

واندا ماکسیموف بخش زیادی از جنگ ابدیت را در کنار ویژن گذراند و سعی کرد او را از فرقه سیاه تانوس که به دنبال سنگ ذهن موجود در سر ویژن بودند، در امان نگه دارد. واندا در واقع در اواسط نبرد واکاندا به مبارزه ملحق شد اما دیگر برای متوقف کردن نیروهای تانوس خیلی دیر شده بود.

واندا از زمان نبرد با تانوس همواره ثابت کرده است که یکی از قدرتمندترین انتقام‌جویان تاریخ است و توانایی‌هایی دارد که حتی خودش هم به‌طور کامل از آن‌ها آگاه نیست. اگر انتقام‌جویان زودتر از قدرت اسکارلت ویچ بهره می‌بردند، شاید مسیر نبرد به کلی تغییر می‌کرد. در واقع، نادیده گرفتن پتانسیل واقعی واندا شاید حتی یک اشتباه مهلک‌تر باشد، زیرا او احتمالا به عنوان یک شخصیت شرور در «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی» حضور خواهد داشت.

مارول

 امتناع از معامله کردن زندگی

انتقام‌جویان متوجه می‌شوند که تانوس و فرقه سیاه، سنگ ذهن ویژن را می‌خواهند و سپس این ایده را بین خود مطرح می‌کنند که واندا این سنگ را نابود کند. استیو راجرز بلافاصله جلوی اجرایی شدن این ایده را گرفت و گفت: «ما زندگی خود را معامله نمی‌کنیم.»

ادعای استیو، اگرچه افتخارآمیز بود اما صرفا موجب عذاب جهانیان شد. واندا در نهایت مجبور شد این نقشه را اجرا کند اما موقعی تصمیم به عملی کردن این ایده گرفت که دیگر خیلی دیر شده بود و سنگ زمان در اختیار تانوس قرار داشت.

Banner-6

 ضربه نزدن به سر تانوس

تانوس سنگ‌های دستکش بی‌نهایت را تکمیل کرد اما پس از آن، ثور یک شانس دیگر داشت تا جهان را نجات دهد و تبر جدید خود، استورم‌برکر را در وسط قفسه سینه تایتان دیوانه کوبید. با این حال، تلاش‌های او برای متوقف کردن تانوس کافی نبود، زیرا تانوس به هر حال بشکن خود را زد و نیمی از زندگی جهان را نابود کرد و حتی به ثور طعنه زد و گفت: «باید سرم را نشانه می‌گرفتی.»

این اشتباه یکی از بدترین اتفاقاتی است که تا به حال برای ثور و در نتیجه بقیه جهان رخ داده است و مستقیما منجر به نابودی نیمی از جهان شد و دنیا را به مدت پنج سال به حالت تعلیق درآورد. شکی نیست که ثور در ادامه، شب‌های زیادی بی‌خوابی کشید و به این فکر کرد که اگر تبر خود را فقط کمی بالاتر نشانه می‌گرفت، شاید وضعیت جهان متفاوت می‌شد.

مارول

 عدم اتحاد و آشفته بودن

انتقام‌جویان نه در جنگ ابدیت، بلکه از سال‌ها قبل در نبرد با تانوس شکست خورده بودند. این تیم در طول وقایع «جنگ داخلی»، به دو قسمت تقسیم شد و کاپیتان آمریکا در یک طرف و مرد آهنی در طرف دیگر بود.

انتقام‌جویان در زمان ورود تانوس، هم از نظر تعداد و هم از نظر قدرت، ضعیف و شکننده بودند. این تیم متفرقه هیچ شانسی برای متوقف کردن تایتان دیوانه نداشت و جهان بهای این تفرقه را پرداخت. خوشبختانه انتقام‌جویان به خاطر مردم و پنج سال بعد، دوباره متحد شدند تا اثرات اقدامات تانوس را از بین ببرند.

مارول

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها