{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

هفت فیلمی که در مبارزه با افسردگی به شما کمک می‌کنند!

هفت فیلمی که در مبارزه با افسردگی به شما کمک می‌کنند!
کدخبر : 16201

سینما همواره جایگاه ویژه‌ای در زندگی انسان‌ها دارد. مواقع افسردگی و ناراحتی یکی از کارهای آسان و ارزان برای مقابله با احساساست بد تماشای فیلم است.

هنرام‌روز: چندی پیش در پرسشی از مخاطبین سایت بازفید Buzzfeed، در مورد فیلم‌هایی که در دوران افسردگی به آن‌ها کمک کرده است، جواب‌های جالبی دریافت شده است. در زیر بخشی از فیلم‌هایی که در آنجا نام برده‌شده است را مروز می‌کنیم.

املی Amelie

تماشای فیلم «املی» به شما این قدرت را می‌دهد که از پس هر‌چیزی بربیایید. اگر ناراحتید، شما را سرحال می‌آورد، اگر حس می‌کنید مانند دیگران نیستید، به شما نشان می‌دهد که این موضوع اصلا اتفاق بدی نیست. اگر به تازگی از یک رابطه بیرون آمده‌اید، تماشای شخصیت عجیب داستان که حرکات بقیه را ضبط می‌کند باعث می‌شود خوشحال باشید که دوست سابق شما شبیه او نبوده است. «املی» درمان هر دردی است.

دفترچه امیدبخش Silver Linings Playbook

تماشای این دو شخصیت که خودشان را برای آن‌چه هستند قبول کرده‌اند و توانسته‌اند از پس مشکلاتشان بربیایند، به شما این حس را می‌دهد که شما هم می‌توانید. دیدن صحنه‌های بامزه رقصیدن آن‌ها باعث می‌شود، دلتان بخواهد از تخت بیرون بیایید و فعالیت کنید.

فیلم خارجی

 

لیلو و استیچ Lilo and Stitch

“هیچ موضوع ناراحت‌کننده‌ای در این فیلم وجود ندارد و تماما در مورد عشق است.”

فیلم خارجی

بخش‌گویی، نیویورک Synecdoche, New York

“این فیلم به دلیل نمایش صادقانه افسردگی و بحران‌های هویت، بسیار به دل می‌نشیند. با تماشای آ« حس می‌کنید  که شما تنها کسی نیستید که این احساسات به سراغش می‌آید. رهایی از حس پوچی که افسردگی به آدم می‌دهد، دشوارترین قسمت آن است. دنیای را خاکستری و بی‌روح می‌کند، انگار هیچ‌ چیزی واقعی نیست. به همین دلیل تماشای فیلمی که دقیقا همین حس را به نمایش گذاشته است، به شما احساس خوبی خواهد داد. 

فیلم خارجی

آستن‌لند Austenland

این فیلم نماد این است که در مواقعی که فکر می‌کنید زندگی تکراری و خسته‌کننده شده است، همه چیز ممکن است در ثانیه‌ای عوض شود. «کری راسل Keri Russel» بازی بسیار زیبایی در این فیلم دارد. «آستن‌لند» فیلم خنده‌داری هم هست.

فیلم خارجی

دنیای روح Ghost World

کم پیش می‌آید بتوانیم بات شخصیتی آن‌قدر احساس نزدیکی کنیم. انید Enid، نه آدم بدی است و نه آدم خوبی. یک آدم زخم‌خورده است. بیشتر فیلم‌های با موضوع مشکلات نوجوانان در دبیرستان، به خوبی نمی‌توانند افسردگی را به نمایش بگذارند، اما در «دنیای روح» این موضوع اصلی نیست، بلکه بخشی از ذات این شخصیت است.

فیلم خارجی

 مردی روی سیم Man on Wire

“این فیلم در واقع در مورد فیلیپ پتی Philippe Petit  و داستان عجیب و روحیه ‌بخش او که می‌توانید به طور کلی حال و هوای شما را تغییر دهد.او پر از امید است و به ما نشان می‌دهد که زندگی هنوز هم زیباست.

فیلم خارجی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها