{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

پنج فیلمی که باید در روزهای هالووین ببینیم!

پنج فیلمی که باید در روزهای هالووین ببینیم!
کدخبر : 16254

برخی از انیمیشن‌های منتشر شده در رابطه با هالووین در نوع خود بی‌نظیر هستند بنابراین پرداختن به آن‌ها قطعا خالی از لطف نخواهد بود.

با نزدیک شدن به روز هالووین، نتفلیکس در حال آماده کردن سریال «چهارشنبه» تیم برتون است، یک سریال هشت قسمتی که به روایت داستانی در رابطه با خانواده‌ی آدامز می‌پردازد. هر چند این سریال قرار نیست تا ماه نوامبر منتشر شود، اما با توجه به اینکه سریال «چهارشنبه» بیشتر حول داستان شبح و ارواح جریان دارد بهتر بود زودتر پخش می‌شد. با این حال، این سریال قطعا ارزش صبر کردن را دارد و بی‌شک می‌توان گفت که نسبت به انیمیشن‌های خانواده‌ی آدامز مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت. در ادامه به معرفی پنج تا از فیلم‌هایی که به موضوع هالوین می‌پردازند، آشنا می‌شویم. 

خانه هیولا (Monster House)

تقریبا در هر کدام از خیابان‌های آمریکا خانه‌ای وجود دارد که سالیان سال است کسی در آن سکونت ندارد بنابراین، ترسناک به نظر می‌رسد و والدین به فرزندان خود می‌گویند که از آن خانه دوری کنند. در این راستا فیلم‌های زیادی در مورد چنین خانه‌هایی ساخته شده که «خانه هیولاها» یکی از آن‌هاست. این فیلم داستان گروهی از بچه‌های کنجکاو را دنبال می‌کند که به چنین خانه‌هایی علاقه دارند و تصمیم می‌گیرند نگاهی به این خانه بیندازند. با این حال، چندی نمی‌گذرد که آن‌ها از تصمیم خود پشیمان می‌شوند.

اگرچه این فیلم نتوانست در IMDb امتیاز چندان خوبی را کسب کند، اما می‌توان گفت که نسبت به سایر فیلم‌های کودکانه فوق‌العاده سرگرم کننده‌تر است. در واقع «خانه هیولا» به منشا پیدایش یکی از این خانه‌ها می‌پردازد و داستان چنین خانه‌ی تسخیر شده‌ای را به داستانی منحصربه‌فرد و تکان‌ دهنده تبدیل می‌کند.

فیلم خارجی

 

پارانورمن (ParaNorman)

درست همانند «فرنکن وین»، «پارانورمن» یکی دیگر از انیمیشن‌های استاپ موشن است که از وجود شخصیت‌های منحصربه‌فردی بهره می‌برد. «پارانورمن» یکی از اولین فیلم‌های استاپ موشن است که در آن شخصیت‌ها با چاپگر رنگی سه‌بعدی خلق شده‌اند و در واقع چاپگر رنگی در خلق شخصیت‌های متنوع این فیلم نقش پررنگی داشته است.

بنابراین می‌توان نقش فناوری در خلق یک فیلم جذاب را به وضوح در این فیلم مشاهده کرد. فیلم به روایت داستان نورمن می‌پردازد که متوجه می‌شود می‌تواند با مرده‌ها صحبت کند و حتی بودن با آن‌ها را به زنده‌ها ترجیح می‌دهد. در حقیقت فیلم «پارانورمن» را می‌توان یکی از خلاقانه‌ترین انیمیشن‌های هالووینی دانست.

فیلم خارجی

عروس مرده (Corpse Bride)

نکته‌ای که در مورد انیمیشن‌های استاپ موشن و هالووینی قابل عرض است این است که بیشتر کاراکترهای این نوع انیمیشن‌ها انگار از گل ساخته شده‌اند. فرم گلی این کاراکترها به آن‌ها اجازه می‌دهند که نسبت به شخصیت‌های سایر انیمیشن‌ها واقعی‌تر به نظر برسند و در عین حال چنین شخصیت‌هایی می‌توانند به فیلم ظاهری وهم انگیز ببخشند.

«عروس مرده» یک نمونه‌ی عالی از این نوع انیمیشن‌ها است، در واقع این انیمیشن که دومین انیمیشن ساخته شده توسط برتون است بهترین انیمیشن او به حساب می‌آید. این فیلم با کمک داستانی تاریک و تلخ و موسیقی باورنکردنی توانست مخاطبان زیادی را شیفته‌ی خود کند.

فیلم خارجی

والاس و گرومیت: نفرین خرگوشی (Wallace & Gromit: The Curse Of The Were-Rabbit)

«والاس و گرومیت: نفرین خرگوشی» توانست در ایالات متحده به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. دست اندرکاران این فیلم به شدت باهوش بودند و این فیلم در نهایت توانست امتیاز بالای ۷ و نیم را به دست بیاورد.

«والاس و گرومیت: نفرین خرگوشی» داستانی بی‌نظیر را در مورد هالووین روایت کرد و به فیلمی به یاد ماندنی تبدیل شد. در واقع سال ۲۰۰۵ یعنی همان سالی که در آن این فیلم اکران شد یکی از بهترین سال‌ها برای فیلم‌های استاپ موشن ساخته شده در مورد ارواح بود.

فیلم خارجی

کورالاین (Coraline)

کورالاین یک فیلم کودکانه است، اما در عین حال می‌توان ترس و غم را در جای جای فیلم مشاهده کرد به نحوی که حتی برخی از بزرگ‌سالان هم از تماشای فیلم به وحشت افتادند. این فیلم به روایت داستان شخصیت اصلی می‌پردازد که دری را به دنیایی موازی پیدا می‌کند. همه چیز این دنیای موازی شبیه دنیای واقعی است، اما از بسیاری جهات بهتر به نظر می‌رسد.

با این حال، خانواده‌ی عجیب و غریب کورالاین در دنیای موازی به او اجازه‌ی بازگشت به دنیای واقعی را نمی‌دهند و به تدریج فیلم سکانس‌هایی را به تصویر می‌کشد که حتی برای بزرگ‌سالان هم ترسناک هستند. این فیلم که از لحاظ بصری به شدت خیره کننده است، به واسطه‌ی داستان خود توانست مخاطبان زیادی را جذب کند هر چند از آنجایی که همزمان با فیلم «بالا» اکران شده بود نتوانست جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم انیمیشنی را به خود اختصاص دهد.

فیلم خارجی

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها