{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 8816

شهاب حسینی در آستانه ۵۰سالگی از خطر کردن و خلق کارهای نو نمی ترسد.

به گزارش هنر ام‌روز، محدثه واعظی‌پور در ایران نوشت: شهاب حسینی تابستان امسال در همکاری با پلتفرم نماوا، تاک شوی «همرفیق» را تولید کرد که اگرچه دوستدارانی داشت، اما موفقیتی قابل توجه در کارنامه این بازیگر محسوب نمی‌شود.

او حالا به سراغ پلتفرم «هاشور» رفته و قرار است در همکاری مشترک با آن ایده‌های خلاقانه و جاه‌طلبانه‌اش درباره تولید فیلم و برنامه‌سازی را با این پلتفرم به اجرا درآورد.

در نخستین گام نمایش «ملاقات کننده» به‌صورت اختصاصی از «هاشور» به‌صورت آنلاین نمایش داده می‌شود. «ملاقات کننده» که سال 91 با نام «ملاقات» در فرهنگسرای نیاوران اجرا شده، نمایشی پربیننده در زمان خود بود و حالا عرضه آن در «هاشور» می‌تواند مورد توجه علاقه‌مندان به تئاتر و شهاب حسینی قرار بگیرد.
این نمایش تجربه‌ مشترک شهاب حسینی و احمد ساعتچیان بازیگر شناخته شده تئاتر است و مضمونی جهانشمول و قصه‌ای جذاب دارد.

شهاب حسینی پس از این نمایش، خرداد 96 «اعتراف» را با بازی علی نصیریان در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا کرد که از آن هم استقبال شد. شهرت و محبوبیت حسینی در دیده شدن این نمایش‌ها تأثیر فراوانی داشته است. در «اعتراف‌کننده» هم، حضور حسینی است که به فضای تلخ و تاریک نمایش، گرما داده و آن را تماشایی کرده است.
شهاب حسینی در حوزه بازیگری یک برند است، با وجود فراز و فرودهای فراوان و انتقادهایی که به بعضی اظهارنظرها و موضع‌گیری‌های او شده، یک نام محبوب و معتبر است. بازیگری درجه یک با چند نقش‌آفرینی درخشان که در این سال‌ها کوشیده از تولید فیلم‌های مستقل و فیلمسازان جوان حمایت کند. ساخت و نمایش فیلم‌های «نبات»، «هزارتو»، «چهارشنبه» و... بدون حضور و پشتیبانی شهاب حسینی امکانپذیر نبوده است.
استقبال یا شکست عرضه «ملاقات کننده» به‌صورت آنلاین می‌تواند شهاب حسینی را در موقعیتی تازه قرار بدهد. او در آستانه پنجاه سالگی انبوهی افتخار و موفقیت دارد اما مثل هر بازیگر بزرگی به‌دنبال پیمودن مسیرهای تازه است. بخشی از این تجربه‌گرایی را در ساخت فیلم (ساکن طبقه وسط) و کارگردانی تئاتر تجربه کرده و با «همرفیق» کوشید برنامه‌سازی را هم از سربگذراند.

اما فضای پلتفرم‌ها و رقابتی که در آنها برای برنامه‌سازی و جذب مخاطب وجود دارد، قواعد خاص خود را دارد و ممکن است این بار هم تجربه تلخ نماوا و «همرفیق» تکرار شود. بازیگران بزرگ، معمولاً پس از تجربه شهرت و دیده شدن به طی شدن مسیرهایی تازه فکر می‌کنند، به فیلمسازی، تهیه‌کنندگی و حتی عکاسی و نقاشی. اگرچه این تجربه‌گری‌ها مخالفان سرسختی داشته است اما برای دوستداران این ستاره‌ها، تماشای این مسیر جذاب است. ضمن اینکه در کنار لذت بردن از این آزمون و خطاها، گاهی دستاوردهایی در زمینه هنر به وجود می‌آید که ماندگار است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها