{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4511

به گفته رسانه‌های انگلیسی شرکت آمازون میلیون‌ها جلد کتاب به همراه بسیاری دیگر از کالاهای دیگر را هر روز نابود می‌کند؛ درحالی‌که می‌توان از این کتاب‌ها برای استفاده عموم بهره گرفت. شبکه خبری آی‌تی‌وی انگلیس به نقل از شاهدان عینی گفته است که بسته‌های در لیست نابودی آمازون شامل میلیون‌ها جلد کتاب چاپ‌شده است که گفته می‌شود به خاطر کاهش هزینه‌های انبارداری آمازون آنها را نابود می‌کند.

هنرام‌روز: در تصاویر ثبت‌شده توسط دوربین‌ خبرنگاران و دیگر شاهدان عینی بسته‌های بسیاری هر روز با عنوان بازیافت نابود می‌شود. این خبر اولین بار توسط یک کارمند سابق انبارهای آمازون در انگلیس به دست رسانه‌های این کشور رسید. این کارمند آمازون می‌گوید شرکت هر هفته روزهای جمعه نزدیک به ۱۳۰ هزار بسته را نابود می‌کند که بیشتر آنها کتاب‌های فروش‌نرفته در بازار بریتانیاست.

 این کارمند آمازون که خواست نامش فاش نشود، به رسانه‌های انگلیسی گفت بعضی از هفته‌ها تعداد بسته‌ها به ۲۰۰هزار جعبه نیز می‌رسد؛ درحالی‌که بسیاری از آنها کالاهای نو و گران‌قیمتی هستند و می‌توانند به افراد نیازمند اهدا شوند.

 یک کارمند دیگر آمازون در انبارهای این شرکت در انگلیس می‌گوید بسیاری از کتاب‌های در لیست نابودی هیچ‌وقت خوانده نشده و برای استفاده در کتابخانه‌ها مناسب است. یک سخنگوی آمازون همه این خبرها را تکذیب کرده و گفته همه این کتاب‌ها به مراکز خیریه و کتابخانه‌های عمومی هدیه داده می‌شوند.

منبع: ایبنا

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها