{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5163

نامزدهای نهایی بخش داستان بلند و رمان بزرگسال دومین دوره جایزه «شهید اندرزگو» معرفی شدند.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایسنا، سه نامزد نهایی بخش «داستان بلند و رمان بزرگسال» دومین دوره جایزه شهید سیدعلی اندرزگو از بین ۹۳ کتاب ارزیابی‌شده توسط داوران معرفی شدند. 

بر این اساسٰ داوران این بخش پنج کتاب «بی‌نام پدر» نوشته سیدمیثم موسویان از انتشارات کتاب جمکران، «تشریف» نوشته علی‌اصغر عزتی‌پاک از انتشارات شهرستان ادب، «جامانده از پسر» نوشته مرضیه نفری از انتشارات سوره مهر، «چهل و یکم» نوشته حمید بابایی از انتشارات صاد و «ماتی‌خان» نوشته عبدالرحمن اونق از انتشارات سوره مهر را منتخبان هیئت داوری دومین دوره جایزه شهید اندرزگو در بخش «داستان بلند و رمان بزرگسال» معرفی کردند که در روز اختتامیه از این آثار تقدیر خواهد شد.


این آثار در حال حاضر در معرض رأی جمعی از اهالی حوزه داستان و رسانه قرار گرفته است که با تجمیع آرا از نفر اول به طور ویژه تقدیر خواهد شد.

دومین دوره جایزه «شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت آن‌چه «مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی» اعلام شده، در سه بخش داستان و رمان بزرگسال، داستان کودک و رمان نوجوان و نیز روایت تاریخ و تاریخ شفاهی برگزار می‌شود.

در این دوره آثار کلیه آثار چاپ اول سال‌های ۹۸ و ۹۹ که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.

این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود و برگزیدگان آن طی مراسمی در دوم شهریورماه معرفی خواهند شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها