{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

سوپرایز خالق رمان "گرگ و میش" برای هواداران

سوپرایز خالق رمان "گرگ و میش" برای هواداران
کدخبر : 5925

استفانی میر، نویسنده مجموعه رمان‌های "گرگ و میش" گفته است در حال نوشتن دنباله داستان است و قرار است دو کتاب جدید از این مجموعه وارد بازار کتاب شود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، استفانی میر، نویسنده مجموعه رمان‌های گرگ و میش گفته است در حال نوشتن دنباله داستان است و قرار است دو کتاب جدید از این مجموعه وارد بازار کتاب شود. گرگ و میش  رمانی خون‌آشامی است که توسط استفانی میر نوشته شده است. این کتاب به صورت رسمی با در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و نام اولین کتاب از مجموعه گرگ و میش است.

قهرمان این داستان ایزابلا سوان هفده ساله نام دارد، او از شهر فینیکس در ایالات آریزونا به شهر فورکس در ایالت واشنگتن سفر می‌کند و زمانی که عاشق خون‌آشامی به اسم ادوارد کالن می‌شود، زندگی‌اش تغییرات زیادی می‌کند. کتاب‌های بعد این مجموعه شامل ماه نو ، کسوف، سپیده دم و خورشید نیمه‌شب هستند.

به گزارش ایبنا، استفانی میر جرقهٔ ذهنی رمان گرگ و میش را دیدن یک خواب عجیب‌وغریب توصیف می‌کند. همچنین وی گرگ و میش را بر اساس غرور و تعصب از جین آستین، ماه نو را با اقتباس از نمایش نامه رومئو و ژولیت از شکسپیر، کسوف را بر اساس رمان بلندی‌های بادگیر اثر امیلی برونته و دست آخر سپیده‌دم را بر اساس نمایشنامه رؤیای نیمه‌شب تابستان به قلم شکسپیر نوشته است.

استفانی میر تابستان سال گذشته در مصاحبه با خبرگزاری یو‌اس‌آتودی گفته بود که قصد دارد رمانی جدید با الهام از شخصیت‌های دیگر داستان گرگ و میش بنویسد؛ ولی حالا می‌گوید همچنان علاقه دارد که داستان اصلی را ادامه دهد. میر می‌گوید: در ابتدا در نظر داشتم داستانی با حال‌وهوای متفاوت از گرگ و میش و با قوانین جدید و افسانه‌های متفاوت باشد؛ ولی حالا فعلا از این طرح منصرف شدم.

داستان دنباله‌دار چهارجلدی "گرگ و میش" بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشته و به بیش از ۳۸ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. پنج اقتباس سینمایی نیز از آن ساخته شد که درآمدی ۳.۳ میلیاردی در پی داشت. از زمان انتشار آن مِیر "زندگی و مرگ" نسخه جابه‌جایی جنسیتی داستان را منتشر کرد که در آن ادوارد و بِلا با ادایت کالن و بیو سوان جایگزین شدند. او در آن زمان گفت: "می‌دانم که گِله‌ها و دندان‌قروچه‌های بسیاری در راه است؛ چون این کتاب جدید اولا کاملا جدید نیست و دوما "خورشید نیمه‌‌شب" نیست."

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها