{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6348

خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در بخش فیزیکی و آنلاین بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن حضور دارد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از بیست‌وسوم شهریورماه ۱۴۰۰ (۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱) کار خود را به صورت ترکیبی (فیزیکی و آنلاین) آغاز کرد و تا بیست‌وهفتم شهریورماه ۱۴۰۰ (۱۸ سپتامبر ۱۴۰۰) به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان موفق شد در هر دو بخش فیزیکی و آنلاین این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن شرکت کرده و به معرفی صنعت نشر کشورمان بپردازد.

در بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از تکنولوژی‌های جدید و هوش مصنوعی برای تجربه نمایشگاهی ترکیبی مناسب استفاده شده است. امسال برای اولین بار در محل برگزاری نمایشگاه به منظور افزایش ارتباط ناشران و غرفه‌داران شرکت‌کننده در نمایشگاه، مکانی برای برقراری ارتباطات آنلاین با سایر غرفه‌دارانی که علاوه بر غرفه فیزیکی غرفه مجازی نیز دارند، فراهم آمده است.

در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن به دلیل محدودیت‌های سخت ورود به کشور چین از جمله گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه پس از ورود به منظور پیشگیری از بیماری همه‌گیر کرونا، بسیاری از ناشران بین‌المللی از کشورهای مختلف ثبت نام نکرده و حضور ندارند.

از امکانات نسخه مجازی نمایشگاه کتاب پکن به نام Smart Live Exhibitor می‌توان به امکان بارگذاری ۵۰ عنوان کتاب، برگزاری جلسات آنلاین با ناشران سایر کشورها به منظور معرفی بیشتر آثار و فروش حق رایت، گزارش آمار بازدید از غرفه مجازی و پخش ویدیوی تبلیغاتی در غرفه مجازی نام برد. شرکت در این دوره از نمایشگاه بین‌ا‌لمللی مجازی کتاب پکن و فعال‌سازی بخش‌های مختلف آن برخلاف سال گذشته رایگان نیست.

از جمله اقدامات صورت‌گرفته توسط خانه کتاب و ادبیات ایران در بخش Smart Live Exhibitor، معرفی صنعت نشر ایران، ارایه کتابچه معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی سایت Books from Iran که شامل ۱۹۰۰ عنوان کتاب به همراه چکیده انگلیسی است، اشاره کرد. همچنین در بخش رویدادهای مجازی آفلاین این موسسه، ویدیوکلیپ‌هایی در خصوص معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و طرح حمایتی گرنت بارگذاری شده است. علاوه بر این‌ها امسال برای اولین بار جدیدترین آثار برگزیده با هدف معرفی آثار به‌روز صنعت نشر کشورمان در بخش رایت سنتر این نمایشگاه بارگذاری شده است.

بیش از ۲۲۰۰ ناشر از کشورهایی مانند نیجریه، دانمارک، فنلاند و… در بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن شرکت و نزدیک به ۳۰۰ هزار عنوان کتاب از کشورهای مختلف در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

پاکستان میهمان ویژه بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها