فهرست کامل برندگان Emmy Awards 2021: پیشتازی نتفلیکس با ۴۴ جایزه
امی پرایمتایم هفتاد و سوم ساعاتی پیش برگزار شد و بهترینهای تلویزیون در طول یک سال گذشته معرفی شدند. نتفلیکس با ۴۴ جایزه پیشتاز این دوره بود و امروز ۱۰ جایزه را به خانه برد. این شبکه در امی هنرهای خلاقانه نیز ۳۴ جایزه دیگر کسب کرده بود.
جشنواره امی ۲۰۲۱ شب گذشته برندگان خود را معرفی کرد.
اسامی برندگان هر بخش به شرح زیر میباشد:
بهترین سریال درام
پسران (The Boys) آمازون ویدیو پرایم
بریجرتون (Bridgerton) نتفلیکس
تاج (The Crown) نتفلیکس – برنده
سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale) هولو
لاوکرفت کانتری (Lovecraft Country) اچبیاو
مندلوری (The Mandalorian) دیزنی+
ژست (Pose) افاکس
ما همینیم (This Is Us) انبیسی
بهترین بازیگر زن نقش اول در سریالهای درام
اوزو ادودا، تحت درمان (In Treatment)
الیویا کولمن، تاج (The Crown) – برنده
اما کورین، تاج (The Crown)
الیزابت ماس، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
امجی رودریگز، ژست (Pose)
جورنی اسمالت، لاوکرفت کانتری (Lovecraft Country)
بهترین بازیگر مرد نقش اول در سریالهای درام
استرلینگ کی. براون، ما همینیم (This Is Us)
جاناتان میجورز، لاوکرفت کانتری (Lovecraft Country)
جاش اوکانر، تاج (The Crown) – برنده
رگی-ژان پیج، بریجرتون (Bridgerton)
بیلی پورتر، ژست (Pose)
متیو رایس، پری میسون (Perry Mason)
بهترین بازیگر زن نقش مکمل در سریالهای درام
جیلین اندرسون، تاج (The Crown) – برنده
هلنا بونهام کارتر، تاج (The Crown)
مدلین بروور، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
آن دود، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
انجانو الیس، لاوکرفت کانتری (Lovecraft Country)
امرالد فنل، تاج (The Crown)
ایوان استراهاوسکی، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
سمیرا وایلی، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریالهای درام
جانکارلو اسپوزیتو، مندلوری (The Mandalorian)
او-تی فگبنل، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
جان لیتگو، پری میسون (Perry Mason)
توبایاس مکنزی، تاج (The Crown) – برنده
مکس مینگلا، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
کریس سالیوان، ما همینیم (This is Us)
بردلی ویتفورد، سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)
مایکل کنث ویلیامز، لاوکرفت کانتری (Lovecraft Country)
بهترین مینیسریال یا سریال آنتولوژی
میتوانم نابودت کنم (I May Destroy You)
مر از ایستتاون (Mare of Easttown)
گامبی وزیر (The Queen’s Gambit) – برنده
راهآهن زیرزمینی (The Underground Railroad)
وانداویژن (WandaVision)
بهترین بازیگر زن نقش اول در مینیسریالها یا فیلمهای تلویزیونی
میکیلا کول، میتوانم نابودت کنم (I May Destroy You)
سینتیا اریوو، نابغه: آریتا (Genius: Aretha)
الیزابت اولسن، وانداویژن (WandaVision)
آنیا تیلور-جوی، گامبی وزیر (The Queen’s Gambit)
کیت وینسلت، مر از ایستتاون (Mare of Easttown) – برنده
بهترین بازیگر مرد نقش اول در مینیسریالها یا فیلمهای تلویزیونی
پل بتنی، وانداویژن (WandaVision)
هیو گرنت، درماندگی (The Undoing)
یوان مکگرگور، هالستون (Halston) – برنده
لین-مانوئل میراندا، همیلتون (Hamilton)
لزلی اودوم جونیور، همیلتون (Hamilton)
بهترین سریال کمدی
سیاه-گونه (Black-ish)
کبرا کای (Cobra Kai)
امیلی در پاریس (Emily in Paris)
هکس (Hacks)
مهماندار (The Flight Attendant)
روش کامینسکی (The Kominsky Method)
پن۱۵ (Pen15)
تد لسو (Ted Lasso) – برنده
بهترین بازیگر زن نقش اول در سریالهای کمدی
ایدی براینت، شریل (Shrill)
کیلی کوئوکو، مهماندار (The Flight Attendant)
الیسون جنی، مادر (Mom)
تریسی الیس راس، سیاه-گونه (Black-ish)
جین اسمارت، هکس (Hacks) – برنده
بهترین بازیگر مرد نقش اول در سریالهای کمدی
آنتونی اندرسون، سیاه-گونه (Black-Ish)
مایکل داگلاس، روش کامینسکی (The Kominsky Method)
ویلیام اچ. میسی، بیشرم (Shameless)
جیسون سودیکیس، تد لسو (Ted Lasso) – برنده
کنان تامپسون، کنان (Kenan)