{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

علی رهبری با آثار بتهوون در هانچو اجرا می‌کند

علی رهبری با آثار بتهوون در هانچو اجرا می‌کند
کدخبر : 16907

علی رهبری در روز جمعه ۱۴ مهرماه به دعوت شهر تاریخی و توریستی هانچو در چین با ارکستر فیلهارمونیک هانچو روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش هنرامروز به نقل از ایسنا، ارکستر فیلارمونیک هانچو که معمولا در سالن اپرای شهر هانچو روی صحنه می‌رود، دارای ۸۰ عضور رسمی است و یکی از ۵ ارکستر سمفونیک در کشور چین محسوب می‌شود که علی رهبری در این فصل هنری آن را رهبری خواهد کرد.

این کنسرت با عنوان «صدای با شکوه» به آثار لودویک فان بتهوون آهنگساز بزرگ آلمانی اختصاص داده شده است. در این کنسرت گرهارد اوپیتس (نوازنده مطرح آلمانی) علی رهبری را همراهی خواهد کرد.

این در حالی است که گرهارد اوپیتس که در کشورهای مختلف با علی رهبری همراهی داشته است، شهرت خاصی برای اجراهای آثار بتهوون پیدا کرده است. در این کنسرت اورتور اگمونت ، موسیقی متن نمایشنامه گوته، کنسرتو پیانوی شماره ۵ معروف به کنسرت امپراتور و سمفونی شماره ۳ معروف به سمفونی قهرمانی اجرا خواهند شد؛ البته این سمفونی توسط بتهوون به ناپلئون بناپارت هدیه شده است.

62713441

بتهوون در طول زندگی خود آثار بسیاری آفرید که ۹ سمفونی، پنج کنسرتو پیانو، یک کنسرتوی ویولن، سی و دو سونات برای پیانو، 16 کوارتت زهی، دو مس و اپرای فیدلیو از آن جمله‌اند.

علی رهبری که اکنون سمت رهبری دائم اپرای مارینسکی را به عهده دارد، کلیه آثار سمفونیک این آهنگساز آلمانی را اجرا و اغلب آنها را نیز ضبط کرده است. از جمله آنها می‌توان به رهبری اپرای فیدلیو در شهر مانهایم آلمان با ستاره‌هایی چون گوینیت جونز  و تئو آدام  و ضبط کل ۵ کنسرتوی پیانو با خانم یاسمینکا ستانچول برنده مسابقه بتهوون در وین  اشاره کرد.

اورتور اگمونت بتهوون اولین اثری بود که علی رهبری با آن در سن ۲۵ سالگی در شهرهای تهران و وین همزمان روی صحنه رفت.

 

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها