{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اهمیت رونق کسب و کار تولیدات هنری/ حضور یک ماهه «روایت باران» در فرهنگ‌سرای نیاوران

اهمیت رونق کسب و کار تولیدات هنری/ حضور یک ماهه «روایت باران» در فرهنگ‌سرای نیاوران
کدخبر : 17002

ئیس هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: در راستای شعار سال(جهش تولید با مشارکت مردم) تلاش ما این است که با حمایت و تقویت بخش خصوصی زمینه رونق کسب و کار و تولیدات آثار هنری به ویژه عرصه خوشنویسی را فراهم کنیم.

به گزارش هنرامروز به نقل از ایسنا، سید مجید پور احمدی در حاشیه گشایش نمایشگاه «روایت باران» با قدردانی از هنرمندان برجسته و نامدار حوزه هنرهای تجسمی، خط و خوشنویسی که آثار فاخر و ارزشمندی را در این نمایشگاه ارائه کرده‌اند، گفت: خوشحالیم که امسال آغازش با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن بود و ادامه آن نیز افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان برجسته خوشنویس با موضوع قرآن است.

وی ادامه داد: در راستای شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» تلاش ما این است تا با حمایت و تقویت بخش خصوصی زمینه رونق کسب و کار و تولیدات آثار هنری به ویژه عرصه خوشنویسی را فراهم کنیم.

پوراحمدی با اشاره به ارائه بیش از ۱۷۰ اثر فاخر قرآنی در این نمایشگاه، بیان کرد: برگزاری این رویداد بزرگ هنری و قرآنی نشانگر اهتمام و توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تقویت بخش خصوصی و حمایت موسسات و مجموعه‌هایی است که در حوزه فرهنگ و هنر تلاش می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ملحق شدن فرهنگسرای نیاوران به صندوق اعتباری هنر اشاره و اظهار کرد: مصمم هستیم با رویکرد جدید و با حفظ اصالت بنای این مجموعه آن را به پاتوق، محل گردهمایی و دورهمی‌های هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر تبدیل کنیم.

پوراحمدی درعین حال بیان کرد: بسیار خرسندم که نخستین نمایشگاهی که در سال جدید در مجموعه فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد مربوط به آثار قرآنی و هنرمندان نامدار و پیشکسوت حوزه خوشنویسی کشور است.

رییس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه ابراز امیدواری کرد تا روند برگزاری اینگونه نمایشگاه‌های معنوی، قرآنی و .... همچنان در این محل ادامه داشته باشد و همواره شاهد حضور اصحاب فرهنگ و هنر و علاقمندان باشیم. 

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه دفاع از ساحت قرآن به عنوان کتاب آسمانی مسلمانان با زبان هنر، توسعه و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی با محوریت قرآنی، افزایش تولید آثار هنری قرآنی با حمایت از هنرمندان حوزه قرآن را از جمله اهداف برگزاری این رویداد عنوان کرد.  

مشاور وزیر فرهنگ یادآور شد: در این نمایشگاه بیش از ۱۷۰ اثر از هنرمندانی چون یدالله کابلی خوانساری، مهدی فلاح، علی‌اشرف صندوق‌آبادی، محمدعلی قربانی، حیدر موسوی، احمد شفیعی‌ها و ... در معرض دید علاقه‌مندان و بازدید کنندگان گذاشته شده که از علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌کنم در مدت یک ماه برپایی این نمایشگاه (تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری) با حضور در فرهنگسرای نیاوران از این رویداد بزرگ هنری و قرآنی دیدن کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر نمایشگاه «روایت باران» از ۳۱ فروردین سال ۱۴۰۳ در فرهنگسرای نیاوران به مدت یک ماه دایر است و علاقمندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها