{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

ترسناکترین واقعیت‌ها درباره‌ی «باب اسفنجی» / همه معتاد بودند

ترسناکترین واقعیت‌ها درباره‌ی «باب اسفنجی» / همه معتاد بودند
کدخبر : 16482

«باب اسفنجی» سالیان درازی است که شخصیت محبوب رده‌های سنی مختلف است، از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسال، اما آیا این شخصیت و داستانش واقعا محتوای مناسبی برای تماشا کردن است؟

باب اسفنجی کارتون مورد علاقه اکثر کودکان است و چندین سال به شدت مورد توجه قرار گرفت که در آن شخصیت های معروفی در بین مردم محبوب شده بودند و بسیاری از افراد از اصطلاحاتی که این شخصیت ها در کارتون استفاده می کردند؛ به کار می بردند. در اینجا قصد داریم که حقایقی را در مورد باب اسفنجی برای شما مطرح کنیم تا با آن ها اشنا شوید.

 

باب اسفنجی و دوستانش معتاد بودند

یکی از مهم ترین تئوری هایی که در مورد شخصیت های این سریال انیمیشنی وجود دارد، این است که هر کدام به یک دارو معتاد بودند به همین خاطر شخصیت های شان متفاوت بود. تنبلی و سرگیجه مداوم پاتریک به خاطر اعتیاد به ماری جوانا بود که عوارض جانبی اش را تجربه می کرد و در مورد شخصیت های دیگر نیز این موضوع صدق می کرد. باب اسفنجی هم که در هر شرایطی خنده های غیر عادی داشت و علائم مصرف روان گردان ها را در رفتارش به نمایش میکشید.

کارتون باب اسفنجی

آقای خرچنگ با دختر قاتل پدر و مادرش زندگی میکرد

آقای خرچنگ بعد از اینکه پدر و مادرش توسط قایق های صید نهنگ کشته شدند، وارد یک صدف شد. حقیقت اینجاست که آقای خرچنگ یک خرچنگ بود و دخترش یک نهنگ بود که همین باعث یک تناقض خیلی عجیب و غریب بین آن ها می شد. این پدر می خواست همه چیز را برای دخترش فراهم کند و یک داستان منحصر به فرد داشت. جالب تر اینکه پدربزرگ این دختر هم یک صدف بود، زیرا بعد از این که آقای خرچنگ خانواده اش را از دست داده بود، داخل یک صدف بزرگ شده بود.

ایده باب اسفنجی از توهم نشات می گیرد

استیون هیلنبرگ زیست‌شناس دریایی بوده که روزی پس از مصرف ماری جوآنا توهم زده و شخصیت باب اسفنجی را در خیالات خود تصور می کند و از روی آن یک انیمیشن می سازد.

پاتریک شخصیت ضد اجتماعی داشت

پاتریک از احمقانه ترین شخصیت های سریال های انیمیشنی و شاید بامزه ترین آن ها بود که ماهیتی غمگین، تاریک و ناراحت داشت و او را مبتلا به اختلال ضد اجتماعی می‌دانستند. او نمی توانست با شرایط و رفتار معمول دیگران در اجتماع کنار بیاید.

ضد اجتماعی

آقای خرچنگ از استفراغ دخترش پول در می آورد

جالب است بدانید که استفراغ نهنگ ها بسیار با ارزش است، زیرا چیز های ارزشمند زیادی داخل دهان آن ها از جمله مروارید و صدف ها یافت می شود و در این کارتون نیز چنین بود و آقای خرچنگ از بالا آوردن دخترش پول در می آورد.

شغل پاتریک یکی دیگر از عجایب کارتون باب اسفنجی است

پاتریک شخصیت احمق و دوست داشتنی است، وقتی نویسندگان انیمیشن در حال طراحی شخصیت او بودند، قصد داشتند او را صاحب یک میخانه در شهر زیرآبی «بیکینی باتم» کنند. اگر هم چنین اتفاقی می افتاد احتمالا پاتریک به شخصیت دوست داشتنی که حالا از او سراغ داریم تبدیل نمی شد.

اختاپوس اصلا  هشت پا ندارد

اگر از علاقه مندان انیمیشن باب اسفنجی باشید، حتما متوجه شده اید که شخصیت اسکوئیدواردکیو تنتیکلز یا اختاپوس هشت ‌پا اصلا 8 پا ندارد زیرا انیماتورهای انیمیشن باب اسفنجی در حین طراحی این شخصیت حس کردند گذاشتن 8 پا برای این شخصیت چندان جالب از آب در نمی آید و ضمنا خیلی تصویر را شلوغ می کند.

اختاپوس

رستوران ها ترسناک هستند

رستوران های انیمیشن باب اسفنجی ترسناک و عجیب هستند:

رستوران پلنگتون

این رستوران در واقع یک سطل ماهیگیری بوده که ماهیگیران از آن برای صید ماهی استفاده می کردند. یک نظریه وجود دارد که غذایی که پلنگتون درون چام باکت سرو می کند، ماهی است، یعنی تصور کنید یک ماهی به رستوران رفته تا ماهی بخورد، یعنی این انیمیشن هم نوع خواری را نشان می دهد، به همین خاطر است کسی غذاهای چام را نمی خورد.

رستوران خرچنگ

یکی از نکات جالب کارتون باب اسفنجی رستوران خرچنگ است که دقیقا مانند تله خرچنگ می باشد.

تله خرچنگ

شخصیت های اصلی هفت گناهکارند

شخصیت های اصلی که هفت موجود را در این کارتون شامل می شود، از هفت گناه کبیره انجیل طراحی شده اند. شخصیت باب اسفنجی برگرفته از هوس، اختاپوس خشم، پلانگتون از حسادت، سندی از غرور و تکبر، پاتریک از تنبلی، گری از شکم پرستی و آقای خرچنگ از طمع و پول دوستی می باشد. باب اسفنجی شخصیت های بسیار وحشتناکی دارد و افرادی گناهکار در دنیای واقعی محسوب می شوند که شاید دست به قتل هم بزنند.

شهر باب اسفنجی یک شهر زیر آبی در اقیانوس آرام است

شهری که باب اسفنجی در آن زندگی می کند، بیکینی است که در اصل یک شهر زیر آبی در اقیانوس آرام بوده که سال ها قبل یکی از اماکن برای انجام آزمایش‌ها هسته ای آمریکا بوده و ساکنان این شهر به یک جزیره در همان اطراف پناه بردند. یکی از فرضیه ها و رازهای وحشتناک درباره انیمیشن باب اسفنجی این است که ممکن است شخصیت های کارتون به دلیل همین اثرات مخرب تشعشعات اتمی ناگهان رفتاری انسان پیدا کرده اند و تمام رفتارهای عجیب آنها ناشی از همین است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها