{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

همه جیز درباره‌ی کنسرت جنجالی«محسن شریفیان»؛ مخاطبان من منشوری نیستند!

همه جیز درباره‌ی کنسرت جنجالی«محسن شریفیان»؛ مخاطبان من منشوری نیستند!
کدخبر : 16792

کنسرت گروه موسیقی بوشهری «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان شامگاه پنجشنبه یازدهم اسفند در تالار وحدت تهران برگزار شد.

 گروه موسیقی لیان کنسرت خود را در شرایطی روی صحنه برد که یک آغاز متفاوت را تجربه کرد و این بار در حالی که تمام سالن منتظر حضور محسن شریفیان در ابتدای برنامه بودند، دختر این نوازنده و پژوهشگر بوشهری یعنی «لیانا شریفیان» با لباس محلی بوشهری و در حال نواختن ساز نی انبان روی صحنه آمد.

سپس محسن شریفیان روی صحنه آمد و کنسرت همچون همیشه با انرژی و هیاهوی فراوان آغاز شد و قطعات شاد و عمدتا ریتمیک بوشهری، حال و هوای تالار وحدت را پس از چندماه سکوت و سردی، گرم و داغ کرد.

محسن شریفیان در بخشی از صحبت‌های ابتدایی خود گفت: «معتقدم انسان‌ها در هرشرایطی به شنیدن موسیقی احتیاج دارند. این موسیقی همواره دربرگیرنده کارکردهای مختلفی است که نباید شنیدن آن را از مخاطب دریغ کنیم. قطعاً در این چارچوب ما همه تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بتوانیم میزبان شایسته‌ای از شما مردم عزیز ایران باشیم.»

فیلم

شریفیان پیش از اجرای آثار کُردی گفت: «متاسفانه در حالی که دیروز مراسم خاک سپاری مادر بزرگ هیوا رنجبر بود، اما او خودش را به این کنسرت رسانده تا در این گفتمان موسیقی همراه ما باشد و همراه او بگوییم که جغرافیای ایران خط قرمز ماست و برای حفظ آن دریغ نمی‌کنیم.»

فیلم

 

سرپرست گروه لیان پیش از اجرای قطعه آخر کنسرت گفت: «کار من موسیقی است. خانواده من در نسل‌های مختلف موسیقی کار کرده‌اند و هیچ علاقه‌ای هم به گرفتن پست سیاسی ندارم. اینها را گفتم که بگویم نقد بسیاری به اتفاقات و موضوعات مختلف دارم و همیشه هم حرفم را زده‌ام. صبح امروز من یک تیتر در یک خبرگزاری داخلی دیدم که مخاطبان گروه لیان را «مخاطبان منشوری» لقب داده بود. اعلام می‌کنم مخاطبان لیان و هیچ مخاطب موسیقی در ایران منشوری نبوده و نیستند، خواهش میکنم این تیتر را اصلاح کنند. مخاطبان ما مخاطبانی فهیم و قدردان هستند که همواره و در هر شرایطی از ما حمایت کرده‌اند. مخاطبان من سزاوار چنین تیتری نیستند لطفا اصلاح کنند.»

لیانا شریفیان، محمود بردک نیا، حمزه مقدم، حمید اکبری، مرتضی پالیزدان، محسن قدرتی، فرزاد خسروی، حسین کاوه خو، محمد رضا مقدم و... اعضای گروه لیان در این کنسرت به سرپرستی محسن شریفیان و خوانندگی آکا صفوی بودند.

این برنامه به تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس برگزار شد و «پرواز همای» و «گلاره عباسی» نیز مهمانان ویژه برنامه بودند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها