{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

هنرمندان، سفیران صلح "یونیسف"

دعوتی برای توقف خشونت علیه کودکان

دعوتی برای توقف خشونت علیه کودکان
کدخبر : 419

"یونیسف" یا صندوق کودکان ملل متحد، حدود 73 سال پیش آغاز به کار کرد. این نهاد برای کمک به کودکان آسیب دیده از جنگ جهانی دوم و تامین غذا، دارو و لباس آن‌ها تاسیس شد. امروزه یونیسف بزرگترین نهاد بین‌المللی در حوزه کودکان است و در بیش از 190 کشور جهان در زمینه بهداشت و تغذیه، آموزش، مراقبت از کودکان و دسترسی به فرصت‌های برابر برای کودکان فعالیت می‌کند. همچنین این نهاد با طیف وسیعی از مقامات دولتی، سازمان‌های جامعه مدنی، رهبران مذهبی، دانشگاه‌ها و هنرمندان همکاری می‌کند. هنرمندان، خصوصا هنرمندان سینما به عنوان چهره‌های محبوب هرکشور یا در سطح بین‌المللی، همواره مورد توجه افراد جامعه هستند. یونیسف برای جذب بیشتر کمک‌های داوطلبانه و انسان دوستانه بازیگران و هنرمندان را به عنوان سفیران صلح با خود همراه می‌کند.

اقتصادهنرآنلاین-مه‌سیماشکریان؛ هر سفیرصلح باید، همراه گروه‌اش به بررسی، اطلا‌ع‌رسانی و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و ترغیب مردم در زمینه‌های اجتماعی بپردازد. البته بزرگترین و مهم‌ترین وظیفه هنرمندان سفیر صلح، همین ترغیب و دعوت مردم به همراهی است.

"لیام نیسون" بازیگر 67 ساله ایرلندی با یونیسف همراه شده‌است. مجله "امپایر" او را در فهرست صد تن از جذاب‌ترین ستاره‌های تاریخ سینما جهان قرار داده‌است. این هنرمند در ویدئویی مردم را دعوت می‌کند تا خشونت علیه کودکان را متوقف کنند.

خشونت علیه کودکان شامل انواع خشونت علیه افراد زیر 18 سال است که توسط والدین یا مراقبان کودک، همسالان و یا غریبه‌ها ایجاد می‌شود. بر اساس آمار ارائه شده در سال گذشته در جهان یک میلیارد نفر در سنین دو تا 17 سال خشونت جسمی، جنسی، یا عاطفی را تجربه کرده‌اند. تجربه خشونت در دوران کودکی بر سلامت و رفاه مادام العمر کودکان تاثیر بسزایی می‌گذارد.

 شواهد از سراسر جهان نشان می‌دهد که خشونت علیه کودکان قابل پیشگیری است ودر نتیجه هدف پایان دادن به سواستفاده، استثمار، قاچاق و تمام انواع خشونت و شکنجه علیه کودکان است.

ویدئو: سایت یونیسف ایران

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها