{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

گزارش تصویری از ضیافت نامزدهای اسکار ۲۰۲۳

گزارش تصویری از ضیافت نامزدهای اسکار ۲۰۲۳
کدخبر : 16736

اولین حضور تام کروز در فصل اهدای جوایز ستارگان را ذوق‌زده کرد.

نامزدهای اسکار نود و پنجم یکشنبه شب گرد هم آمدند.

«تام کروز»، «میشل یئو»، «ملاله یوسف‌زی» و بسیاری دیگر از ستارگان هالیوود در چهل و یکمین ضیافت شام نامزدهای اسکار با یکدیگر ملاقات کردند. کروز برای اولین بار در یک رویداد از فصل اهدای جوایز حضور پیدا می‌کرد. «هالیوود ریپورتر» گزارش داده است که سلبریتی‌هایی که برای اولین بار نامزد اسکار شده‌اند، با دیدن ستاره «تاپ گان: ماوریک» (Top Gun: Maverick) ذوق‌زده شده و با او عکس سلفی گرفته‌اند.

فیلم خارجی

«ملاله یوسف‌زی» که یکی از تهیه‌کنندگان مستند کوتاه نامزد اسکار «غریبه پشت دروازه» (Stranger at the Gate) است، به گرمی به کروز سلام می‌دهد اما فیلمسازان کهنه‌کاری چون «استیون اسپیلبرگ» و «گی‌یرمو دل تورو» که امسال «فیبلمن‌ها» (The Fabelmans) و «پینوکیو» (Guillermo del Toro’s Pinocchio) را اکران کردند و نامزد اسکار شدند، برای عرض سلام به کروز نزدیک شدند و یکدیگر را در آغوش گرفتند.

«جانت یانگ» مدیر آکادمی در سخنرانی خود برای ۱۸۶ نامزد امسال گفت «همه شما برنده‌اید» و مؤدبانه اضافه کرد که در تاریخ ۱۲ مارس با این حال فقط چند برنده معرفی خواهند شد.

فیلم خارجی

یانگ در ادامه ارجاع اجتناب‌ناپذیری به سیلی اسکار «ویل اسمیت» در مراسم سال گذشته داشت و گفت: «امروز، احساس می‌کنم که مهم است از این فرصت نادر گردهمایی استفاده کنیم، تا از برخی چالش‌های اخیر آکادمی بگوییم. همان‌گونه که تردیدی ندارم همگی به یاد می‌آورید، اتفاق بی‌سابقه‌ای را در اسکار تجربه کردیم. اتفاقی که روی صحنه رخ داد کاملاً غیرقابل‌قبول اما واکنش آکادمی نابسنده بود. آموختیم که آکادمی باید به ویژه در زمان بحران شفاف و مسئولیت‌پذیر باشد. باید به خاطر خودمان و صعنت به سرعت، دلسوزانه، و قاطعانه برخورد کنیم. از این پس می‌توانید چنین انتظاری از ما داشته باشید و باید داشته باشید. ما متعهدیم تا بالاترین استانداردها را حفظ کنیم و در عین حال تغییراتی که می‌خواهیم را در صنعت به وجود آوریم.»

یانگ در مورد تصمیم جنجالی پخش زنده نشدن اهدای جوایز بعضی از شاخه‌ها می‌گوید‌: ما باید از قدرت تمام گروه‌های تولید فیلم و جادوی پشت صحنه‌ای که فیلمسازی را ممکن و تأثیرگذار می‌سازد تجلیل کنیم.» او اضافه می‌کند که «خیلی سخت» تلاش شده که اهدای تمامی جوایز اسکار در مراسم پیش رو به صورت زنده پخش شوند و برندگان حداکثر ۴۵ ثانیه برای سخنرانی فرصت خواهند داشت: «بالأخره این یک برنامه زنده تلویزیونی است. ترجمه: [سخنرانی پس از دریافت جوایز] لطفاً مختصر، مطبوع و مرتبط باشد.»

فیلم خارجی

«جیمی لی کورتیس»، «میشل یئو» و «کی هوی کوان» بازیگران نامزد اسکار «همه‌چیز همه‌جا همزمان»‌ (Everything Everywhere All at Once) به نوشته «هالیوود ریپورتر» در این ضیافت با پرشورترین و بلندترین تشویق‌ها روبرو شده‌اند.

مراسم اهدای جوایز اسکار نود و پنجم با اجرای «جیمی کیمل» ۱۲ مارس برگزار خواهد شد.

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها